Навантажувач, який працює в складському приміщенні, трактор і використовується на будівництві - яка техніка має абсолютно різні завдання. А тому і шини для кожного різновиду спецтехніки повинні розглядатися окремо. Тему даної статті ми вирішили присвятити трьох найбільш популярним типами шин спецпризначення:
агрошинам для сільгоспробіт;
шин для вантажних робіт;
шин для будівельних робіт.
Звичайно, на цих трьох категоріях різноманіття спеціальних шин на закінчується, проте саме вищезгадані різновиди шин користуються найбільшою популярністю в Україні.
При виборі шини для сільськогосподарської техніки слід розуміти, що в даному випадку передбачаються досить суворі умови експлуатації. Аграрна техніка може працювати протягом тривалого часу без перерв, часто цілодобово безперервно, при цьому погода змінюється то літньою спекою, то осінніми дощами, перетворюють поле в малопроходимое болото. Більше того, часто сама техніка, її тип, висуває власні вимоги:
швидке самоочищення;
забезпечення максимального зчеплення з грунтом;
гарантія мінімального тиску на поверхню ґрунту.
Тут слід враховувати один дуже важливий момент: покришка для причіпного обладнання в плані експлуатаційних параметрів повинна бути схожа з шиною для самохідної техніки, тобто характеризуватися мінімальним тиском на ґрунт, мати здібності до ефективного самоочищення. Додатково до цих вимог є ще одне: висока стійкість до проколів.
На сьогоднішній день спостерігається тенденція збільшення габаритних розмірів, потужностних показників і маси агротехніки, а це безпосередньо позначається на специфіці виробництва шин для сільськогосподарських потреб.
Аграрна покришка має не тільки витримувати серйозний тиск, але і залишатися максимально гнучкою. Техніка не повинна зариватися в землю і деформувати грунт. В іншому випадку знизиться врожайність в наступних сезонах. Для забезпечення мінімально можливого тиску на грунт, експлуатаційні властивості сільгоспшин повинні дозволити їм працювати в умовах низького тиску. При цьому техніка повинна зберігати високі параметри швидкості і експлуатуватися при різних температурах: від низьких до високих.
Також існує і менш специфічне вимога, яка стосується як зносостійкості, так і комфорту експлуатації.
Таким чином, всі вище перераховані вимоги диктують напрям для виробництва сільськогосподарських шин, де основна ставка робиться на виготовлення радіальної безкамерної шини великого розміру. Плюси — безперечні: така шина характеризується великою площею плями контакту, від сюди і зменшення тиску на грунт.
Шина для навантажувача може бути в принципі різною, залежно від експлуатованого типу техніки. Приміром, шини дорожньо-будівельної техніки та шини складського навантажувача виконують діаметрально різні завдання. Тому, вибираючи шини для індустріальної техніки, слід керуватися наступними поняттями:
тип і розміри експлуатованої техніки;
особливості покриття;
середня швидкість пересування;
погодні умови при роботі поза приміщенням.
Шина для навантажувача розрізняється за типом конструкції: є діагональна і радіальна (цей аспект споріднює її із звичайними автомобільними покришками), суцільнолита і пневматична (відрізняються за складом і конструкції). Для умов важкої прохідності і невеликій швидкості діагональні шини — оптимальний варіант, а радіальні — для високої швидкості. Якщо є ризики пошкодження, тоді краще встановити суцільнолиті шини. Пневматичні — більш універсальний варіант, але вони «бояться» осколків і іншого сміття, який може їх пошкодити.
Будівельна техніка: грейдер, екскаватор, самоскид, віброкаток, — повинна оснащуватися гумою з високою прохідністю в самих складних дорожніх умовах і стійкістю до механічного пошкодження.
Шини для будівельної техніки слід вибирати, керуючись наступними критеріями:
тип малюнка протектора шина без замкнутої канавки в центрі характеризується високими показниками зносостійкості і стійкості до порізів, вона добре себе показує в суворих умовах при плюсових температурах; шина з поперечною канавкою годиться для слизьких поверхонь; шина з блоковим малюнком — більш збалансована, хоча за параметрами поступається вищеописаних варіантів; головне правило: чим суворіші умови експлуатації, тим канавки повинні бути глибше;
параметр «тонно-миля-в-час» — цей аспект слід враховувати особливо у разі тягачів і самоскидів; перевезення важких вантажів покришками з температурним обмеженням зазвичай призводить до сверхбыстрому зносу, тому слід розуміти, який необхідно виконувати обсяг робіт в існуючих умовах, та так щоб шини не перегрівалися;
спеціальне маркування — зверніть увагу на маркування шин, де є спеціальні позначення про яких ми поговоримо в наступній статті;
тип виконуваних робіт — даний аспект диктує вибір різновиду шин: так, для будівництва найкраще підходять радіальні шини, для гірничих робіт — діагональні шини і т. п.
Наша компанія пропонує великий вибір шинної продукції. В наявності покришки не тільки для вантажних автомобілів, але і шини для спецтехніки. Всі вироби відрізняються неперевершеною якістю і чудовими експлуатаційними характеристиками. Готові обговорити умови співпраці? Звертайтеся! Вас чекають самі низькі ціни на українському ринку!